Co powinniśmy wiedzieć o okularach progresywnych?

Czasami można spotkać się z określeniem tak zwanych okularów wieloogniskowych. Wynika to z tego, że jednym szkłem korygowane są różne wady. Kiedy patrzymy ku górze w przez okulary progresywne, wtedy widzimy ostro w dali, natomiast kiedy spoglądamy w dół, widzimy ostrzej. Otóż, okulary progresywne cena też jest istotna. Na pewno musimy na nią zwracać uwagę, gdyż ma to istotne znaczenie. Nie zawsze warto kupować najtańsze okulary progresywne.

Czym są okulary progresywne?

Na pewno o okularach progresywnych można napisać, że są najnowocześniejszym oraz najwygodniejszym sposobem korekcji tak zwanej starczowzroczności (inna nazwa brzmi presbiopia). Praktycznie nie jesteśmy w stanie odróżnić okularów progresywnych od normalnych szkieł, które są jednoogniskowe. W ten sposób może zakamuflować nasz wiek. Jest to bardzo ważne. Okulary progresywne można kupić w arts-optyk.pl.

U jakiego optyka powinniśmy kupić okulary progresywne?

Na pewno ważny jest kształt, rodzaj oprawek oraz kolor okularów progresywnych, jakie chcemy nabyć. Warto skorzystać ze sprawdzonego optyka, który podpowie nam, które okulary progresywne będą do nas pasować.