Czym są parkiety?

Parkiet wykonuje się z różnych gatunków drzew, które są twarde. Mowa o takich gatunkach drewna, jak dąb, klon, buk czy też inne egzotyczne drewna. W przypadku parkietu mówimy o litych deszczułkach, które są wyprofilowane. Kiedy chodzi o wielkość tych deszczułek, wtedy warto wiedzieć, że jest ona zależna od rodzaju parkietu. Otóż, parkiet kraków to dobra oferta.

Jakie parkiety powinniśmy wyróżnić?

Na pewno musimy wymienić parkiety klasyczne. Są one z drewna litego, którego grubość wynosi do 22 milimetrów. Klepki są łączone na wpust oraz pióro. Można ułożyć je na różne wzory. Istnieje możliwość wielokrotnego odnawiania takiego parkietu. Są także parkiety lamelowe. Te są bez pióra i bez wpustu. Wykonane są one z drewna litego, którego grubość wynosi do 10 milimetrów. Zalecane jest stosowanie tego rodzaju parkietu w przypadku ogrzewania podłogowego. Trzecim rodzajem parkietów, są parkiety przemysłowe. Cechują się one pionowym układem lameli.

Czym jest I klasa parkietów?

W takim parkiecie brakuje sęków. Są one jednolitej barwy. Usłojenie jest prostoliniowe oraz równomierne. Parkiety pierwszej klasy są często nabywane, gdyż posiadają wiele unikalnych cech, jakich nie mają parkiety klasy II oraz klasy III.