Dlaczego najem długoterminowy jest lepszy niż zakup za gotówkę?

Bardzo trudno wyobrazić sobie dzisiaj normalne funkcjonowanie, bez możliwości korzystania z samochodu. Można powiedzieć, że przy aktualnym tempie naszego życia – bez auta, jak bez ręki. Nie każdy jednak ma środki na to, aby posiadać swój własny samochód, a ja już w szczególności, jeśli miałby to być zupełnie nowy pojazd prosto z salonu. Większość z nas, marzy o tym, aby być pierwszym właścicielem samochodu, aczkolwiek ze względu na ograniczenia finansowe, konieczne jest poszukiwanie pewnej alternatywy.

Mamy mnóstwo dostępnych metod, przy pomocy których będziemy w stanie pozyskać auto. Coraz popularniejszy staje się chociażby najem długoterminowy. Jest to nadal rzadziej wybierane wyjście, niż klasyczny zakup auta używanego, aczkolwiek z uwagi na wiele zalet, stopniowo zwiększa się grono jego zwolenników. Kupując samochód używany, nigdy nie mamy pewności, czy ten nie posiada przypadkiem pewnych ukrytych wad, a niekiedy nawet zdarza się, że ma on fałszywy przebieg. Długoterminowy wynajem aut to szansa na to, aby przy relatywnie niskim koszcie, mieć możliwość korzystania z nowego pojazdu. Jakie są jednak największe korzyści tego rozwiązania?

Najem długoterminowy samochodu – poznaj największe korzyści

Chociaż na pierwszym miejscu wymienia się tutaj możliwość użytkowania nowego auta, bez jednorazowego, wygórowanego wkładu finansowego, zalet tego wyjścia jest znacznie więcej. Będzie to z pewnością wygodne rozłożenie kosztów na comiesięczne raty, które dostosujesz swobodnie do swych możliwości finansowych. Użytkownik, w ogóle nie musi martwić się o takie kwestie, jak np. ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia i płynów eksploatacyjnych, naprawy ewentualnych usterek i awarii, a także gwarancja samochodu zastępczego. Umowa zawierana jest na określony czas, a to np. 12, 24 lub nawet 36 miesięcy. Oczywiście ma to wpływ na wysokość comiesięcznej raty, podobnie jak klasa i segment wybranego pojazdu, jego wyposażenie oraz dodatki, które mogą być wliczone.