Dlaczego za premier league tęskniliśmy najbardziej?

Okres lockdownu pozwolił nam docenić sporo aspektów naszego codziennego życia. Podczas kiedy, nie można było swobodnie wychodzić z domu, zostały odebrane nam rozrywki, do których byliśmy już raczej przyzwyczajeni. Oznaczało to chociażby odwołanie wielu sportowych wydarzeń, na czym ucierpiały wszelkie rozgrywki piłki nożnej, a w telewizji mogliśmy śledzić głównie powtórki spotkań z poprzednich, a czasami bardzo zamierzchłych lat. Chociaż dobrze jest znać historię także w samym sporcie, to co kibice lubią najbardziej to oczywiście emocje w czasie rzeczywistym.

Całe szczęście udało się to, aby rozgrywki krajowe w wielu państwach zostały dokończone. Jako pierwsza z poważniejszych lig powróciła Bundesliga, aczkolwiek spora część kibiców najbardziej czekała na wznowienie Premier League. Niestety okazało się jednocześnie, że chociażby liga francuska oraz holenderska, nie zostaną jednak dograne, a podobny los spotkał chociażby zapowiadane na rok 2020 Mistrzostwa Europy, które najprawdopodobniej odbędą się dopiero w roku 2021.

Powrót premier league okraszony emocjonującymi wydarzeniami

Poszczególne ligi krajowe mają liczne grona swoich fanów, ale to angielska premiership okazuje się być rozgrywkami, które elektryzują kibiców dosłownie na całym świecie. Entuzjaści piłki nożnej podkreślają, że to właśnie tam odnajdują największe emocje, a futbol charakteryzuje się największą intensywnością, przy czym piłkarze często przez pełne dziewięćdziesiąt minut muszą biegać „od bramki do bramki”, a żadne spotkanie koniec końców nie wydaje się być nudne. Władze ligi po lockdownie ustanowiły nowy terminarz premier league w taki sposób, aby rozgrywki udało się dokończyć, a finalne wyniki  były w pełni sprawiedliwie dla każdego z zespołów. Tegoroczne zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii są o tyle emocjonujące, iż drużyna z Liverpoolu ma szansą sięgnąć po mistrzostwo kraju, pierwszy raz od trzydziestu lat i jest na najlepszej drodze, aby nie dać się dogonić już żadnemu innemu klubowi.

Istniały spore obawy, że liga nie będzie mogła być dokończona, a zostaną utrzymane aktualne miejsca zespołów, zajmowane w tabeli Premier League. W takim wypadku Liverpool FC faktycznie zostałby mistrzem kraju, aczkolwiek z uwagi na okoliczności, zdobycie trofeum nie smakowałoby tak samo. Co więcej, z uwagi na brak obecności kibiców i możliwości hucznego świętowania mistrzostwa i tak nie będzie miało to takiego samego wymiaru. Oliwy do ognia dodają także doniesienia o tym, jakoby Manchester City, czyli główny rywal Liverpoolu w walce o mistrzostwo, miałby zostać wyeliminowany z gry w pucharach europejskich aż na dwa sezony, co byłoby ogromnym ciosem zarówno dla samego klubu, jak i dla jego kibiców.

Futbol w Anglii, czyli ewenement na skalę światową

Nie bez powodu eksperci uznają angielską Barclays Premier League, jaką najlepsze rozgrywki krajowe w całej Europie, a nawet i na całym świecie. Panuje tutaj bardzo zażarta rywalizacja, a szczególnie w samej czołówce, a zatem często mówi się o „wielkiej czwórce, lub szóstce” klubów, które rywalizują o grę w europejskich pucharach i mistrzostwo. W angielskiej lidze są największe pieniądze, gdyż tam najwięcej wydaje się na transfery, a także zdecydowanie najwyższe są też gaże zawodników. Wiele mówi się również o tym, że kluby angielskie oferują kibicom najatrakcyjniejszy futbol, czy to z uwagi na wysokie tempo gry, czy też na fakt, że znana jest teza o tym, iż premier league to liga, gdzie każdy może wygrać z każdym.