Jakimi zaletami może pochwalić się popularny system – Digital Signage?

W krajach, które są wysokorozwinięte, a zatem w USA, czy też w wielu państwach Europy zachodniej, Digital Signage spotkamy prawie wszędzie. W Polsce także jest to rozwiązanie widywane coraz częściej, a to w postaci ekranów, które wyświetlają nam różne informacje oraz krótkie wideo. Pamiętajmy o tym, iż jest to technologia o ogromnym potencjale, dlatego warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Szczególnie w kwestii tego, w jaki sposób jest w stanie wpływać na potencjalnych klientów.

Poznaj działanie Digital Signage

Rozpoczynając tematDigital Signagenależy wspomnieć o tym, że mówimy tutaj rozwiązaniu różniącym się od klasycznych ekranów i telewizorów.Co ważne, mamy możliwość zdalnego zarządzania całym systemem, a po wykonaniu synchronizacji oprogramowania z wysyłanymi danymi, istnieje szansa na dokonanie integracji monitorów z czujnikami ruchu. Tym samym, najważniejsze informacje będą mogły być wyświetlane tylko w momencie, gdy potencjalni klienci będą w pobliżu. W wypadku obsługi Digital Signage, nie można mówić o skomplikowaniu, gdyż wszystko jest tutaj wysoce zautomatyzowane.

Digital Signage sprawia, że przyciągniemy więcej potencjalnych klientów

To żadna nowość, że materiały takie jak animacje, interaktywne urządzenia oraz treści, to najskuteczniejsze sposoby, aby przyciągnąć uwagę klienta. Są one kilkakrotnie skuteczniejsze, niżeli znane nam wszystkim tradycyjne formy jak np. Ulotki, plakaty oraz banery, które najczęściej mamy jedynie czas pobieżnie przejrzeć. W wypadku monitorów prezentujących treści multimedialne, mamy do czynienia z o wiele bardziej angażującym rozwiązaniem. Każdy z nas, przynajmniej na krótką chwilę zatrzyma swój wzrok na takim komunikacie. Dodatkowo, wystarczy tylko krótka chwila, ponieważ to właśnie pierwsze kilka sekund decyduje o tym, czy klient odwiedzi dane miejsce, czy też przejdzie obok obojętnie.

Digital Signage z wpływem na wizerunek marki

Mamy dziś do czynienia z tendencją, która powoduje wyparcie przestarzałych oraz tradycyjnych rozwiązań. Firma, która stawia na innowacje i technologię w procesie sprzedaży, jawi się klientowi jako ta oferująca produkty modne i wysokiej jakości. W Polsce, w wielu sklepach nadal brakuje takich urządzeń jak monitory interaktywne, a nawet standardowych ekranów, które wyświetlają materiały wideo. Mamy tu zatem do czynienia z doskonałą szansą na to, aby wyprzedzić naszą konkurencję.

Wyższy poziom obsługi, a także minimalizowanie kolejek

Stosowanie interaktywnych ekranów z opisami i technicznymi danymi produktów to wyjście, które po prostu się sprawdza. W związku z tym, klient wcale nie musi za każdym razem podchodzić do obsługi sklepu i prosić o pomoc, a pracownicy ci i tak mają sporo zadań i obowiązków na swoich barkach. Pojawia się zatem przed nami rozwiązanie, dzięki któremu możemy też wesprzeć funkcjonowanie obsługi w barach i restauracjach. System jest w stanie przyspieszyć obsługę, gdyż klienci mogą zdecydować się na skorzystanie z interaktywnego menu i systemy zakupu.

Informacje, które zawsze są aktualne

W wypadku plakatów, mamy do czynienia ze sporymi nakładamy pracy oraz czasu podczas ich rozwieszania. Co więcej – to forma, która nie jest w stanie od razu dotrzeć do odbiorcy. Wykorzystywane przez Digital Signage ekrany programowane są w taki sposób, aby dochodziło do synchronizacji z bazą danych przedsiębiorstwa. Pozwala to na to, aby każda nowa promocja, menu dnia, prognoza pogody i wszystkie inne informacje, były prezentowane o wybranej porze dnia. Dodatkowo, dochodzi do natychmiastowych aktualizacji, a to dotyczy wszystkich monitorach w różnych miejscach o jednym czasie. Szczególną wartość oznacza to dla sieci sklepów i innych punktów sprzedaży.

Minimalizacja kosztów, przy maksymalizacji oszczędności

Największym kosztem przy stosowaniu Digital Signage, jest samo kupno dedykowanego sprzętu. Z drugiej strony, to jednorazowa inwestycja na wiele lat. Klasyczne, papierowe reklamy to rozwiązanie, w wypadku którego należy nieustannie inwestować w wydruki i rozwieszanie. Ekrany nie są w stanie pobierać nadmiernej ilości prądu, a specjalistyczny system sprawia, że dochodzi do szybkiej diagnozy ewentualnych usterek oraz jednoczesnej naprawy.