Piły taśmowe do metalu ze wskaźnikiem laserowym – czy warto?

Funkcjonalność jaką posiadają piły taśmowe do metalu zwiększa się praktycznie z każdym rokiem. Inżynierowie starają się rozwijać projektowany i produkowany później sprzęt, aby służył on Twojej firmie lub w zastosowaniu domowym. Czy funkcjonalnością, w którą warto zainwestować jest wskaźnik laserowy? Sprawdzamy!

W tym tekście odpowiemy na pytanie czym jest wskaźnik laserowy, w jakich piłach możemy go znaleźć oraz w czym może pomóc i kiedy warto go mieć! Mamy nadzieję, że odpowiemy na najważniejsze pytania.

Czym jest laserowy wskaźnik w piłach taśmowych?

Wskaźnik laserowy to specjalistyczne urządzenie, które wskazuje ruch piły podczas cięcia. Ustawienie wskaźnika ma na celu precyzyjne cięcie bez błędów. Umożliwia dokładne ruchy taśmy, bez potrzeby weryfikacji. Operator nie musi też cały czas kontrolować prawidłowości ruchu piły, gdyż może śledzić go w czasie rzeczywistym.

W jakich piłach znajdziemy wskaźnik laserowy?

Wskaźniki laserowe znajdziemy zarówno w piłach do zastosowania amatorskiego jak i profesjonalnego, jednak wyłącznie w stacjonarnych wersjach. Nie są spotykane piły taśmowe ręczne z takim udogodnieniem. Laser jest instalowany w piłach półautomatycznych, ale również w automatach, które umożliwiają operatorowi sprawdzanie postępu prac.

Czy warto mieć wskaźnik i kiedy może pomóc?

Wskaźniki laserowe ułatwią obróbkę dużych materiałów oraz kształtów, na których ciężko oznaczyć kierunek cięcia. Są bardzo dobrym wsparciem zarówno dla amatorów obróbki metali (piły taśmowe do metalu możemy znaleźć w wersjach do użytku w warsztatach domowych) jak i profesjonalistów, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą.

Pamiętaj jednak, że wskaźnik jest tylko pomocą w cięciu metali. Ma pracować na Twoją korzyść, aby podpowiedzieć Ci kierunek prowadzenia ostrza, a nie determinować Twoją pracę w całości. Bazuj więc na doświadczeniu i swoich umiejętnościach, wspierając się dodatkową funkcjonalnością pił jaką jest właśnie wspomniany wskaźnik.