Polecane słuchawki gamerskie poniżej pięciuset złotych

Słuchawki do pc już dawno przestały kojarzyć się jedynie z domowym użytkowaniem czy jako słuchawki do pracy w biurze. Prawdą jest, że dziś słuchawki do biura są raczej niskiej jakości i w formie bezprzewodowej, a słuchawki do komputera stacjonarnego przeszły na nowy poziom i częściej kojarzą się z e-sportem, niż biurem. Słuchawki z mikrofonem to must have dla każdego gracza, niezależnie czy gra on z kumplami z domu przez Internet czy rozgrywa partie w mistrzostwach międzynarodowych w e-sporcie. Oczywiście, jakość słuchawek usb w obu tych przypadkach będzie najprawdopodobniej inna wraz z odpowiednią ceną. Jednak słuchawki gamerskie i dobre można zakupić za mniej, niż pięć stówek.

Corsair Gaming HS60 Surround Carbon

Te słuchawki z mikrofonem usb sprawdzą się zarówno u graczy zaawansowanych bardziej i mniej oraz będą w zasięgu większości. Ich cena waha się między 250 – 350 zł, więc w sumie większość graczy będzie mogła sobie pozwolić na ten luksus. Są to słuchawki nauszne z podłączenie kablowym, gdzie przetworniki mają 50 mm średnicy. Kilkumetrowy kabel zakończony jest wtykiem typu jack 3,5 mm. Jednak słuchawki mają także opcję podłączenia USB. Umożliwia to podłączenie do w zasadzie każdego rodzaju sprzętu. Corsair Gaming HS60 Surround Carbon charakteryzują się impedancją 32 Ohm oraz pasmem przenoszenia dźwięku 20 – 20 000 Hz. Są to proste i eleganckie słuchawki wysokiej jakości, ale w przystępnej cenie. W dodatku mają możliwość ustawienia korektora dźwięku ora regulacji głośności, przy czym gwarantują dźwięk przestrzenny. Gratyfikacje zbierają właśnie głównie za dźwięk oraz jakość muzyki w ich brzmieniu. To świetny wybór jako pierwsze lub początkowe słuchawki gamerskie i studyjne.

Kingston Hyperx Cloud II

Ten model zdecydowanie nie jest na poziomie jakości słuchawek do telefonu stacjonarnego i może spokojnie służyć jako słuchawki dla graczy nawet profesjonalnych. Kingston Hyperx Cloud II charakteryzują się wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym oraz możliwością dostosowania ustawień dźwięku wedle potrzeb. Jakość dźwięku w przypadku tego modelu to Hi-Fi. Pasmo przenoszenia dźwięku wynosi tutaj 15 Hz-25 Hz. Impedancja dla tego modelu to 60 Ohm, a czułość to 98 decybeli. Kingston Hyperx Cloud II to słuchawki nagłowne z kablem, w których zastosowano końcówkę typu jack 3,5 mm. Przetworniki mają średnice 53 mm i są wykonane z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu są wygodne i komfortowe dla użytkownika. W dodatku słuchawki tej marki świetnie izolują dźwięk z zewnątrz, więc nic nie będzie nam zakłócać słuchania dźwięków z gry czy muzyki oraz będziemy mieli świetną jakość rozmów przez wbudowany mikrofon.

Słuchawki na usb gamerskie wcale nie muszą kojarzyć się jedynie z grami komputerowymi, chociaż takie jest ich docelowe przeznaczenie – wysoka jakość dźwięku w trakcie grania. Świetnie będą sprawdzały się po prostu do muzyki czy oglądania ze względu na gwarantowane lepszej jakości dźwięku.