Pozycjonowanie stron, czyli ciągła walka o pozycję w wyszukiwarkach

Większość podstawowych zasad, gdy chodzi o pozycjonowanie serwisu będzie dotyczyła struktury dokumentu HTML (pliku strony internetowej). Strony www są napisane w języku HTML,  a ten w największym skrócie składa się ze znaczników zapisanych w nawiasach ostrych, które określają strukturę strony internetowej. Najważniejsze elementy seo warszawa dotyczą właśnie kwestii HTML i powiązanych z nim zasad seo. Stosując się do prostych zasad możemy skutecznie poprawić pozycjonowanie strony w google.

Na co zwrócić uwagę przy pisaniu artykułu SEO?

·         W znaczniku title użyj słowa kluczowego

Najlepiej dla pozycjonowania stron, gdy tekst będzie stosunkowo krótki, a słowa kluczowe napiszemy już na początku tytułu. Treść z tego znacznika pojawia się w tytule zakładki przeglądarki internetowej oraz jako główny tytuł strony w wynikach wyszukiwani, więc ma ogromne znacznie dla skutecznego pozycjonowania.

·         Tytuł artykuły ze znacznikiem H1

Taki znacznik najlepiej, jak wystąpi raz na całej stronie. Ma on szczególne znaczenie dla robotów wyszukiwarek, więc odbija się znacząco na pozycjonowaniu strony w google. Tytuł powinien zawierać słowo kluczowe oraz warto nadać mu wygląd wyróżniający się na całej stronie – może być to za pomocą szablonu H1 właśnie.

·         Podtytuły

 Teksty, które są pisane ciągiem i wyglądają, jak ściana tekstu są nieprzejrzyste oraz niechętnie czytane z wielu względów. Nie wypadają one także dobrze w pozycjonowaniu strony internetowej. Dobry artykuł to taki, który jest zrozumiały i przejrzysty, więc poza tytułem i leadem, ma także podtytuły. W ten sposób łatwo uszeregować treści w artykule i zachęcić czytelników, którzy mogą łatwo odnaleźć interesujące ich fragmenty. Podtytuły należy wyróżnić i nadać im licząc od najważniejszego znaczniki H2 i H3, a rzadziej H4.

·         Treść

Treść powinna być wartościowa i unikalna zarówno dla czytelnika i robotów. Oczywiście priorytetem jest tutaj czytelnik, którego mamy zachęcić do wejścia na stronę. Jednak dla pozycjonowania strony google ważna jest w równym stopniu. Temat, który już był poruszony przez inne strony, może być powielony pod warunkiem, że zostanie napisany inaczej i uzupełniony o coś odmiennego, nowego.

·         Słowa kluczowe

Pozycjonowanie google to w dużej mierze słowa kluczowe, które powinny pojawić się w całej długości artykułu. Najlepiej wybierać je z pomocą specjalistów seo w postaci narzędzi ku temu przeznaczonych – wiele wyszukiwarek fraz kluczowych jest dostępnych w wersji darmowej online. Frazy kluczowe dla skutecznego seo powinny zostać umieszczone w tytule, nagłówkach i treści w różnej formie. Lepiej sprawdzają się słowa, które odmienimy i użyjemy dodatkowo synonimów fraz głównych, ponieważ tekst będzie w ten sposób bardziej naturalny. Musi się go w końcu dobrze  czytać oraz powinien dobrze się prezentować. To pozytywnie odbije się na pozycjonowaniu stron w google. Zbyt duża ilość słów kluczowych z kolei może sprawić, że tekst zostanie potraktowany jako spam przez roboty i algorytmy pozycjonujące.

·         Ludzie w Internecie

Tekst powinien być pisany w pierwszej kolejności pod czytelników i użytkowników, ponieważ to oni są pierwszą barierą, z jaką spotyka się treść. Weryfikują, czy tekst jest interesujący i warty kliknięcia, co ma ogromne znaczenie dla skutecznego pozycjonowania stron www. Warto zadbać o to, by tekst był przejrzysty i dobrze się czytał. Dobrze sformatowany tekst to podstawa dobrych praktyk pozycjonowania stron seo.