Rozwody, alimenty, spadek – adwokat w Warszawie może być pomocny!

Życie nie zawsze pisze nam idealne scenariusze. Zdarza się, że udane małżeństwo się rozpada albo wśród najbliższej, dotychczas zgranej rodziny rozpoczyna się regularna walka o spadek. W takich sytuacjach – choć nie jest to konieczne – warto zasięgnąć opinii i pomocy u fachowca – prawnika od spraw cywilnych. Dlaczego?

Prawnicy od spraw cywilnych zajmują się wieloma aspektami prawa, skupionego głównie wokół spraw rodzinnych, mogących dotyczyć każdego dnia. Najczęściej poszukiwani są więc:

  • adwokat od rozwodów w Warszawie lub innych miastach w Polsce,
  • adwokat od alimentów w Warszawie (lub innych miejscowościach),
  • adwokat spadek warszawa ma ich największy odsetek, jednak potrzebni są też w innych rejonach kraju.

Powyższe sprawy czyli rozwody, alimenty i spadki to najpopularniejsze części dotyczące spraw cywilnych. A z jakiego powodu w przypadku tychże warto poprosić o pomoc adwokata?

Spróbujmy uniknąć walki na noże

Wszystkie powyższe sytuacje są bardzo emocjonalne i mogą doprowadzić do ogromnego konfliktu, ze szkodą dla wszystkich stron. Zarówno w kwestiach alimentacyjnych, rozwodowych czy spadkowych punktem zapalnym są oczywiście finanse. Jeżeli chodzi o rozwody to dodatkowo dochodzi również podział opieki nad dziećmi (jeżeli takie w związku były).

Podstawowym zadaniem prawnika jest uniknięcie konfliktu na ogromną skalę. Jego umiejętności i doświadczenie powinny pomóc w mediacjach, a dopiero w przypadku ich fiaska – prowadzić pertraktacje na sali sądowej. Dobry prawnik wie, że nie jest emocjonalnie wmieszany w sprawę i może spojrzeć na nią trzeźwym okiem.

Bezsprzecznie więc prawnik może pomóc nam w pokojowym ustaleniu alimentów, podziału majątku lub dojściu do porozumienia przy spadku (co również jest możliwe). Gdy jednak druga strona bardzo ogranicza pole do konsensusu, adwokat lub radca prawny będzie działał w inny sposób.

Prawnik określi pole działania

Jeżeli dojdzie do batalii sądowej, to tym lepiej mieć u boku doświadczonego i sprawdzonego adwokata lub radcę prawnego. Dlaczego? Samodzielne reprezentowanie się przed sądem jest oczywiście możliwe, jednak kwestia alimentów, rozwodu czy spadku jest na tyle emocjonalna, że może uniemożliwić nam racjonalne działanie.

Co więcej, prawnik umożliwi jak najszybsze zakończenie trudnych dla nas spraw. Będzie argumentował w sądzie konkrety i poruszał się wśród korzystnych dla nas interpretacji przepisów. Bazując na profesjonalizmie i doświadczeniu spróbuje doprowadzić do najlepszego możliwego wyroku. Jest też w stanie szybko reagować na ewentualne ruchy drugiej strony oraz pomoże w zdobyciu dowodów – np. dowodów zdrady (które wskażą winnego rozpadu małżeństwa).

Jaki powinien być prawnik od spraw cywilnych?

Cywile sprawy doprowadzają najczęściej do rozdrapywania ran. Sądowe batalie o dzieci czy majątek po zmarłych rodzicach pełne są krzyku, płaczu, mocnych słów i nerwów. Z tego względu dobry prawnik od kodeksu cywilnego, który reprezentuje nas na wokandzie musi mieć silną psychikę, a dodatkowo koniecznie ma wspierać klienta. Psychologiczne podejście i empatia to klucz do relacji międzyludzkich, które pomogą również na sali sądowej. Sędziowie wolą bowiem prawników merytorycznych i empatycznych, od osób, które starają się rozgrywać swoją karierę na nieszczęściu osób dotkniętych rozwodem czy walką o spadek.

Druga kwestia to doświadczenie. Oczywiście, każdy spór o spadek lub rozwód jest inny, jednak doświadczony adwokat czy radca prawny zawsze poradzi sobie z nowymi wyzwaniami, jeżeli bierze pod uwagę wcześniejsze rozstrzygnięcia i sytuacje. Tylko w taki sposób doświadczony prawnik może wyprzedzić krok drugiej strony lub umiejętnie pertraktować warunki ugody.

Jeżeli szukacie Państwo prawników do spraw rozwodowych, alimentacyjnych lub spadkowych w Warszawie i okolicach – zapraszamy do kontaktu. Działamy już od wielu lat, zbierając doświadczenie w różnych sytuacjach poza i na sali sądowej. Doradzamy również w innych aspektach prawa cywilnego i nie tylko.