Skuteczne pozycjonowanie stron krok po kroku

Każde działania marketingowe i promocyjne powinny być odpowiednio zaplanowane, bo tylko właściwa strategia pozwala zrealizować cele i skutecznie wypromować markę, produkty lub usługi. Nie inaczej jest w przypadku pozycjonowania stron w Krakowie, które także powinno być bardzo dobrze przemyślane. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę, by SEO w Twojej firmie było w stu procentach skuteczne – krok po kroku!

Jak zadbać o skuteczne pozycjonowanie stron?

Krok 1 – Audyt strony

Pierwszym zadaniem każdej agencji SEO jest dokładne przeanalizowanie mocnych i słabych stron witryny oraz sprawdzenie tego, jak dobrze jest ona dostosowana do wymogów Google. Dzięki audytowi możliwe będzie stworzenie strategii działania i w konsekwencji – skuteczne pozycjonowanie stron Kraków. Dzięki niemu specjaliści SEO będą wiedzieli jakie kroki podjąć, by promocja Twojej witryny przebiegała w stu procentach efektywnie.

Krok 2 – Optymalizacja strony

Po audycie przychodzi czas na działania, dzięki którym strona zostanie dostosowana do wymogów Google. Niezbędne będzie tutaj zadbanie o meta tagi, zoptymalizowanie nagłówków, przyspieszenie działania strony czy wyeliminowanie wszelkich błędów, które mogłyby być negatywnie postrzegane przez roboty Google. Istotną kwestią będzie też zadbanie o mobilność witryny, a także wszelkie kwestie bezpieczeństwa – np. certyfikaty SSL.

Krok 3 – Wybór odpowiednich słów kluczowych

Pozycjonowanie stron opiera się na wyrażeniach kluczowych, a więc hasłach, które wpisują w okno wyszukiwarki użytkownicy. Dzięki wybraniu tych odpowiednich, użytkownik będzie mógł bez problemu znaleźć Twoją stronę, a Ty będziesz w stanie przebić się przez konkurencyjne witryny. Specjaliści wybiorą takie keywordsy, które nie będą zbyt ogólne i które pozwolą Ci skutecznie promować witrynę w wyszukiwarce Google.

Krok 4 – Link building

Linkowanie to kolejny fundament SEO, dlatego też niezbędne jest zadbanie zarówno o linki zewnętrzne, znajdujące się poza witryną, jak i te wewnętrzne. Jedne zwiększają popularność oraz autorytet strony, a drugie umożliwiają łatwiejsze przemieszczanie się robotów Google w witrynie, co nie jest bez znaczenia dla procesu pozycjonowania. Im lepszy profil linkowy, tym skuteczniejsze SEO, dlatego też ta kwestia powinna być jedną z najważniejszych dla wszystkich specjalistów.

Krok 5 – Content

Kolejną podstawą sukcesu są wysokiej jakości treści, które znajdą się na Twojej stronie internetowej. Jeżeli chcesz, aby pozycjonowanie strony w Krakowie lub jakimkolwiek innym mieście było skuteczne, powinieneś zadbać o profesjonalne opisy produktów i oferty, merytoryczne artykuły, a także grafiki oraz inne multimedia, które będą czyniły witrynę bardziej atrakcyjną dla użytkownika. Wiele agencji SEO współpracuje z wykwalifikowanymi copywriterami, którzy będą w stanie dostarczyć Ci najwyższej jakości content!

Krok 6 – Raporty

Ważnym elementem SEO są również miesięczne raporty, które będziesz otrzymywać od agencji, z którą współpracujesz. Powinno to znajdować się w jej ofercie, bo tylko dzięki tym raportom dowiesz się, czy pozycjonowanie strony jest skuteczne i czy postawienie na tę formę promocji było dobrym rozwiązaniem.