Warto stosować suplementy diety na potencję bez recepty?

Problemy z potencją nie są wcale takim rzadkim zjawiskiem, jak mogłoby się wydawać. Niemniej jednak nie ma sensu panikować i się martwić na zapas. Ważne jest to, aby po prostu podjąć leczenie, w tym celu niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Niestety wielu mężczyzn krępuje się pójść do specjalisty, co więcej niektórzy są w stanie całkowicie zrezygnować z aktywności seksualnej. Tymczasem wystarczy wdrożyć odpowiednie leczenie. Najważniejszą kwestią tak czy inaczej jest rozpoznanie.

Przyczyny problemów z erekcją

Zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże. Najczęściej dotyczą chorób towarzyszących typu nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, mogą być spowodowane także przez otyłość, zaburzenia hormonalne, przerost gruczołu krokowego, a także wiele czynników psychologicznych. Wielu mężczyzn boi się zbliżenia z kobietą obawiając się, że nie będzie w stanie jej zadowolić. Niektórzy mają złe doświadczenia z przeszłości. Czasami problemem jest także depresja, albo przyjmowanie różnego rodzaju leków. Obecnie coraz więcej młodych mężczyzn ma problemy z utrzymaniem erekcji, co może wiązać się z przemęczeniem, używkami, a także bardzo dużym stresem. Gdy podłoże problemu jest organiczne to tabletki na potencję bez recepty mogą być skuteczne. Takie preparaty zazwyczaj mają bezpieczny skład, zawierają odpowiednią kompozycję ziół, dzięki którym układ krążenia działa sprawniej. To dobry sposób, aby poprawić swoją sprawność seksualną i wydłużyć stosunki. Suplementy diety na potencję bez recepty nie są złym rozwiązaniem, przy czym w tym wypadku liczy się systematyczność ich przyjmowania. Inaczej nie można będzie zaobserwować dobrych rezultatów.

Czym różnią się tabletki bez recepty od środków na receptę?

Suplementy na potencję bez recepty mają podobny skład do leków na erekcję, które przepisuje lekarz. Jedną różnicą jest stężenie poszczególnych składników aktywnych – w tabletkach na receptę jest ono większe. Nie oznacza to oczywiście, że preparaty bez recepty nie będą skuteczne, przy czym należy przyjmować je regularnie i nie można spodziewać się natychmiastowych rezultatów. Jeżeli problem z zaburzeniami erekcji nie pojawia się często, wówczas warto wspomagać się ziołowymi preparatami, które mogą być świetnym wsparciem.

Medycyna rozwija się  bardzo szybko i problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji można leczyć. To, dlatego nie warto się poddawać. Konsultacja w dobrym lekarzem-seksuologiem, z pewnością będzie pomocna. Nie warto zwlekać z pójściem do specjalisty również z tego względu, że brak wzwodu może być objawem poważnych chorób.