Czy kiedy chcemy pozyskać samochód, wynajem długoterminowy okaże się opłacalnym rozwiązaniem?

Obecny, zdecydowany wzrost cen najnowszych modeli samochodów sprawia, że spada diametralnie liczba osób, które decydują się na zakup pojazdu z salonu za gotówkę. Co więcej, dla większości z nas, podstawowa wersja wyposażenia auta nie jest interesująca, a do każdego udogodnienia należy dopłacić. Z pewnością nie zachęca to do takiej formy finansowania samochód, stąd klienci są zmuszeni do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Stawiając na długoterminowy wynajem na pewno uda się na zaoszczędzić! W tym wypadku dzierżawimy auta, więc nie jesteśmy jego właścicielami, a jednak normalnie możemy je użytkować. Dodatkowo, nie musimy martwić się obowiązkami, które dotyczą utrzymania pojazdu.  

Kiedy potrzebny jest nam samochód wynajem długoterminowy okaże się jedną z najlepszych opcji zarówno jeżeli chodzi o osoby indywidualne, jak i firmy powiększające swoją flotę pojazdów. To szansa, aby poczynić spore oszczędności nie tylko pod względem finansów, ale także czasu. Naszym zadaniem jest wówczas wyłącznie to, aby zapewnić ubezpieczenie i serwisowanie samochodu.

O czym powinien wiedzieć klient, decydując się na wynajem długoterminowy?

Nie da się ukryć, że wszyscy stawiający na najem długoterminowy, bardzo chwalą sobie to, że ich wydatki firmowe zostają zoptymalizowane. Wszystko z uwagi na to, mamy szansę wliczyć opłatę comiesięczną do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu, do zera spada ryzyko pojawienia się jakichkolwiek dodatkowych wydatków. To, jak będą klarować się nasze opłaty, w szczególności będzie zależeć od tego, jak długo będzie ważna umowa, ale też nie bez znaczenia będzie przewidywany, roczny przebieg samochodu.

Kiedy wybieramy pojazd nowy od dealera samochodowego, niestety będziemy musieli pogodzić się ze spadkiem jego wartości, a będzie to dość diametralna różnica względem ceny początkowej. Jeśli postawimy na wynajem długoterminowy samochodu, ten problem kompletnie nas nie dotyczy. W końcu nie jesteśmy właścicielami pojazdu, a jedynie go dzierżawimy. Co więcej, kiedy umowa się zakończy, mamy możliwość jego wykupienia.

Dzięki długoterminowemu wynajmowi aut, zyskujemy możliwość skorzystania z usług punktów serwisowych, które jawią się jako najlepsze, a te spotkamy w każdym zakątku naszego kraju. Ponadto, nie będziemy też musieli się martwić w sytuacji wystąpienia wszelkich awarii, gdyż firma zapewnia nam dostęp do samochodu zastępczego.

Pojazd odpowiedni dla naszych wymagań i potrzeb – bardo szeroki wybór!

Musimy liczyć się z tym, że wynajem długoterminowy dla osób fizycznych oraz dla firm to szansa, aby uzyskać dość zróżnicowane oferty. Dostrzeżemy to najbardziej, kiedy przyjrzymy się listom dostępnych modeli samochodów. Wybór będzie naprawdę spory, więc możemy postawić na duże rodzinne kombi, mały i kompaktowy samochód miejski, potężnego i dostojnego SUVA, ale i auta dostawcze, które sprawdzi się w logistyce. Jeśli najbardziej interesują nas pojazdy najwyższej klasy, warto zapoznać się z ofertą wynajmu samochodów luksusowych.