Implanty zębowe w Warszawie – najistotniejsze aspekty leczenia implantologicznego!

Dobra kondycja naszego uzębienia to niezwykle istotny element, na który składa się ogólne zdrowie całego naszego organizmu. Stomatologia poszła bardzo do przodu i dziś większość osób może pozwolić sobie na śnieżnobiały uśmiech i kompletne uzębienie. Kiedy dochodzi do utraty zęba lub ich większej liczby, powinniśmy reagować natychmiast, gdyż może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Na szczęście mamy obecnie możliwość skutecznie to leczyć, przed nami stoi możliwość protetyki, ale też najbardziej fizjologiczna metoda, czyli po prostu implantacja.

Jeżeli mamy już przekonanie, że wykorzystamy implanty zębowe Warszawa to na pewno miejsce, gdzie spotkamy największą liczbę renomowanych gabinetów stomatologicznych, gdzie spotkamy się z usługami najwyższej jakości. Co więcej, powinno nam również zależeć na tym, aby i cena była równie atrakcyjna, a w tym może znacznie pomóc na Internet. Sprawdzimy tam nie tylko cenniki, ale znajdziemy także mnóstwo opinii i recenzji od były pacjentów, które dotyczą poszczególnych specjalistów i gabinetów, w których pracują.

Podstawowe informacje o zębowych implantach

Bez względu na to jakie mamy wyobrażenia, z wyglądu implant przypomina najzwyklejszą śrubę albo też tuleję. Do jego wykonania potrzebny jest czysty tytan, który to jest wyjątkowo dobrze tolerowanym przez ludzkie ciało pierwiastkiem. Umożliwia on skuteczne połączenie się kości z implantem. Dodatkowo, jest odporny na obciążenia, jakie spotykają naturalne korzenie zębowe.

Kiedy na tytanowym implancie zostanie umieszczony nowy ząb, będzie on wyglądał niemal jak naturalny. Wszelkie metalowe elementy, będą mogły być zakryte przez dziąsła, a także przez powłokę korony z ceramiki. Ważne, by nowy ząb nie wyróżniał się zbytnio od pozostałych. Wymaga się dlatego od dentysty, aby ten postarał się tak dobrać jego estetyczne walory, by ząb mógł tworzyć z pozostałymi jednorodne uzębienie.

Aby implant stomatologiczny mógł być sprawnie przyjęty przez organizm, należy spełnić istotne ku temu warunki. W pierwszej kolejności są to kryteria kwalifikacji do zabiegu, a także procedury protetyczno-chirurgiczne. Nie można zapomnieć jednak, że nie mniej istotna będzie dobra współpraca lekarza z pacjentem. Koniecznie jest doprowadzenie do osteointegracji, czyli procesu połączenia się implantu z kością. Wówczas implant jest stabilnie usadowiony, a odbudowa zęba stanie się już możliwa.

O tym także warto wiedzieć…

Bardzo rzadko zdarza się, że implant zostaje odrzucony, natomiast specjaliści twierdzą, że dzieje się tak w wyniku stanów zapalnych, do których doprowadzić może głównie nieodpowiedni poziom higieny jamy ustnej, ale także nieleczona paradontoza, bądź nałogowe palenie tytoniu. Implantacja uznawana jest za zabieg, któremu może poddać się prawie każdy, natomiast przeciwwskazania to punkt obowiązkowy bez względu na nasz stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Chociaż mówi się, że podeszły wiek oraz niektóre urazy zębów i szczęki mogą nas wykluczyć z zabiegu, te tak naprawdę są głównym wskazaniem do jego przeprowadzenia.

Implantologia doświadczyła niezwykle prężnego rozwoju, a spowodowało to, że znacząco skrócił się czas leczenia. Od nawet kilku miesięcy niegdyś, do tylko jednego dnia, co możliwe jest do wykonania przy dzisiejszej technologii, doświadczeniu i umiejętnościach specjalisty. Zabieg przeprowadza się przy miejscowym lub ogólnym znieczuleniu, natomiast w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie ogólnych badań lekarskich oraz diagnostyki radiologicznej.