Jak się rozwieść?

Decyzja o rozwodzie nie należy do najłatwiejszych, ale czasami to jedyny sposób na odzyskanie spokoju i uporządkowania swoich spraw. Tylko jak się rozwieść? Sprawdzamy!

Od czego zacząć, gdy myślimy o rozwodzie?

Podjęcie decyzji o rozwodzie zmusza nas do podjęcia odpowiednich kroków. Jakich dokładnie? Od czego powinniśmy zacząć, gdy myślimy o rozwodzie? Odpowiedź nasuwa się sama – potrzebny nam prawnik. Oczywiście nie mówimy tutaj o dowolnym prawniku, ponieważ każdy adwokat ma swoją konkretną specjalizację.

W przypadku rozwodów potrzebna nam adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym. Odpowiedniego dla siebie adwokata możemy poszukać za pośrednictwem sieci, w tym np. wyszukiwarki internetowej bądź portali branżowych. Warto jednak mieć na uwadze, by był to adwokat rozwody wrocław, która ma bogate doświadczenie i cieszy się nieposzlakową opinią, ponieważ jego wsparcie będzie nam potrzebne. Wszystko dlatego, że rozwód to bardzo żmudny i trudny proces, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi opieka nad dziećmi, czy podział majątku. Mając wsparcie profesjonalnego adwokata, o wiele łatwiej będzie nam przejść przez cały proces.

Co dokładnie może nam zaoferować adwokat?

To, co dokładnie będzie wchodziło w zakres obowiązków adwokata, zależy oczywiście od naszych oczekiwań, jak również od przebiegu sprawy rozwodowej. Z pewnością nie obejdzie się bez przygotowania pozwu rozwodowego, jak również skompletowania odpowiednich dokumentów. W tym wszystkim jest w stanie pomóc nam właśnie adwokat.

Poza tym warto pamiętać, że mamy do czynienia z osobą wykwalifikowaną, która bazując na swoim doświadczeniu, jest w stanie udzielić nam cennych wskazówek i pokierować, jak przebrnąć sprawnie przez sprawę rozwodową. Taka pomoc jest szczególnie przydatna, gdy nie wiemy, jak zadbać o swoje dzieci, czy podzielić majątek. Fachowiec może wskazać nam najlepsze rozwiązania zarówno dla dzieci, jak i dla nas.

Ile trwa rozwód?

A co z rozwodem? Ile czasu potrwa nasz rozwód? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak podejdziemy do tej kwestii formalnie. Jeśli zatrudnimy najlepszego adwokata, to możemy być pewni, że dołoży starań, by wszystkie procedury były załatwione jak najszybciej. Jeśli chodzi o długość samego procesu rozwodowego, to nigdy nie jest pewne, ile będzie się on toczył.

Możliwe, że w ciągu kilku tygodni lub kilku miesięcy uzyskamy rozwód. Jednak zdarzają się też przypadki, gdzie małżonkowie nie są w stanie się dogadać i w takich przypadkach proces rozwodowy może potrwać nawet kilka lat. Dlatego każdy, kto myślał, że skończy się tylko na jednej sprawie rozwodowej, może przeżyć rozczarowanie.

Co więcej, w większości przypadków to właśnie w czasie pierwszej rozprawy podejmowana jest decyzja o skierowaniu stron postępowania na mediację. Jeśli rozmowy nie doprowadzą do ugody, to na kolejnych sprawach podejmowane są decyzje dotyczące zakończenia związku małżeńskiego, opieki nad dziećmi, czy nawet podziału majątku. Na każdym z tych etapów obecność adwokata z pewnością nam się przyda, więc warto zapewnić sobie jak najlepsze wsparcie.