Jakie rośliny wykorzystać w ogrodzie działkowym?

Aranżacja ogrodu działkowego to dla wielu z nas zupełna nowość, więc nic dziwnego, że nigdy nie wiadomo, po jakie rośliny sięgnąć. Ty również masz wątpliwości? W takim razie poznaj kilka naszych propozycji!

Glicynia chińska Blue Sapphire

Godna uwagi na pewno będzie glicynia chińska Blue Sapphire, ponieważ zachwyca wspaniałym zapachem oraz wyglądem. Roślina tworzy długie na około 20 metrów pędy, które w okresie kwitnienia zachwycają długimi kwiatostanami. Do tego na https://domisad.pl/catalog/ogrod-dzialkowy glicynia chińska czeka w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem postanowimy ją zamówić, to możemy być pewni, że nie tylko będzie pięknie zdobić nasz ogród działkowy, ale również jej zakup nie będzie stanowić dla nas żadnego obciążenia finansowego.

Truskawka pnąca

W ogrodzie działkowym powinno znaleźć się miejsce nie tylko na kwiaty, ale również na owce. Dlatego dobrym wyborem może okazać się truskawka pnąca, która cechuje się niekończącym wzrostem oraz bardzo słodkimi owocami. Jeśli do tego będziemy ją hodować zgodnie z wytycznymi, to może osiągnąć nawet dwa metry.

Hortensja ogrodowa

Hortensja ogrodowa to krzew dekoracyjny, który może zamienić nasz ogród na działce nie do poznania. Wszystko dlatego, że w okresie kwitnienia zachwyca efektownymi, kulistymi kwiatostanami i to przez kilka miesięcy. Okres obfitego kwitnienia hortensji ogrodowej przypada od czerwca do września, więc jeśli sięgniemy po ten krzew, to długo będzie cieszył nasze oczy.