Komu dedykowana jest opcja auta na abonament?

Chcąc kupić auto, a jednocześnie nie popaść w astronomiczne koszty, konieczne jest odnalezienie takiego rozwiązania, które będzie dla nas w pełni opłacalne. Najpopularniejsza opcja, to oczywiście rozejrzenie się na rynku aut używanych, natomiast mamy tu do czynienia z wieloma wadami, które czynią to rozwiązanie tylko pozornie najlepszym. Tak naprawdę, mimo najniższej ceny, opcja ta niesie za sobą zdecydowanie największe ryzyko.

W wypadku opcji auta na abonament nie spotkają nas takie sytuacje, jak np. Nieuczciwi handlarze, którzy czyhają tylko na nieświadomego klienta, który nie sprawdzi kilku aspektów przed zakupem. Niestety, aczkolwiek po zakupie takiego samochodu, czeka nas mnóstwo dodatkowych kosztów, aby móc swobodnie włączyć się do ruchu takim pojazdem. Finalnie, może okazać się, że był to wydatek porównywalny z zakupem nowego auta w salonie, a zatem jesteśmy bardzo stratni. Abonament samochodowy to nie nowe rozwiązanie, jednak ostatnimi czasy wzrosła jego popularność. Jeśli interesuje Cię prosta formuła, wygoda i niskie koszty, z pewnością musisz zapoznać się z abonamentem.

Co oferują nam auta na abonament?

Szczególnie najbardziej wymagający klienci będą w stanie docenić to, co oferuje sobą ta metoda finansowania samochodu. Jest ona z pewnością przeznaczonych dla tych, którzy wyżej nić fakt posiadania, cenią sobie wygodę i możliwość użytkowania. Należy bowiem wspomnieć, że tutaj nie widniejemy jako posiadacz danego auta, aczkolwiek to plus, gdyż zwalnia nas to z wielu obowiązków.

Mowa tu chociażby o ubezpieczeniu pojazdu, jego regularnych badaniach technicznych i serwisowaniu, sezonowej wymianie ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych, naprawie usterek ale też poważniejszych awarii. W takim wypadku przysługuje nam pojazd zastępczy, dlatego nie musimy obawiać się, że zostaniemy bez samochodu. My musimy zadbać o to, aby auto było zawsze zatankowane, a także w dobrym stanie do czasu obowiązywania umowy.