Telefony biurowe, czyli szansa na komunikację firmową najwyższego poziomu!

Telefony stacjonarne zwykle nie są brane przez nas pod uwagę, a szczególnie przez nowych przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek. Podobnie wygląda to u prywatnych osób, które sięgają po nie coraz rzadziej. Są one przecież kojarzone zwykle z instytucjami publicznymi, jednak czy faktycznie powinniśmy z nich kompletnie zrezygnować? Przewodowy telefon biurowy może tak naprawdę mieć realny wpływ na funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa.

Klasyczny telefon stacjonarny, który jest nam doskonale znany

Wystarczy, że ktoś rzuci nam hasło – telefony biurowe, a pierwszym naszym skojarzeniem od razu są te klasyczne telefony stacjonarne, które bazują na ofertach tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych. Młodzi przedsiębiorcy w większości uznają je za bardzo przestarzałą technologią, natomiast nie można zamykać się ograniczać do poszczególnych rozwiązań. Nie zaszkodzi rozeznać się w śród ofert telefonii IP, gdyż telefony tego typu mogą się często okazać niesłychanie opłacalną opcją.

Czy będzie to tylko telefonia tradycyjna?

Niestety, liczne grono przedsiębiorców nie jest w stanie docenić stacjonarnych telefonów, gdyż w ich oczach są one przeżytkiem, a dodatkowo tradycyjna telefonia nie oferuje ciekawych stawek. Ma to poniekąd swoje uzasadnienie, gdyż rozmowy międzynarodowe mogą być tam wyjątkowo drogie. Nie zachęcają także umowy, które bywają często długoterminowe.

Mimo tego, powinniśmy wiedzieć, że telefon biurowy oraz biznesowy, wcale nie jest ograniczony tylko jedną opcją, jaką jest konwencjonalna telefonia. Ogromna część telefonów IP, będzie doskonale współpracować z internetową telefonią. Wówczas, doświadczymy widocznej redukcji wydatków na rozmowy, a spotkamy się również z dużą dawką praktycznych funkcji, jakie oferuje użytkownikom technologia VoIP.

Wizerunek przedsiębiorstwa zależy od posiadania stacjonarnego numeru?

Nie od dziś wiadomo, że każda firma i instytucja publiczna, która posiada numer stacjonarny, może cieszyć się sporym zaufaniem. Dzieje się tak, gdyż mamy wówczas poczucie, że kontaktujemy się z poważnym podmiotem, który w swojej siedzibie posiada pracowników, będących zawsze w stanie porozmawiać z nami i udzielić istotnych informacji. Chociaż dziś dominują komórkowe telefony, te zależne są bardzo od zasięgu danej sieci, a często przecież zdarza się nam ich po prostu nie odbierać.

Nowoczesne telefony VoIP i SIP, zapewniają nam wyjątkowo wysoką jakość dźwięku. Cenieni operatorzy umożliwią nam również posiadanie swojego numeru krajowego i zagranicznego. Bez problemu uda się nam kolejkować, nagrywać i przekierowywać połączenia, wykorzystać numery wewnętrzne, a także wirtualne call center. Najnowsze modele konferencyjnych telefonów znacznie poszerzają nasze możliwości i niosą nam sporo funkcjonalności, podnosząc jednocześnie wydajność pracy naszego biura.

Postaw na stacjonarny telefon i zadbaj tym samym o swojego pracownika…

Dzięki obecności w naszej firmie stacjonarnych telefonów, granice pracy mogą być wyraźnie określone, ponieważ brak obecności pracownika w biurze oznacza, że ten nie ma obowiązku kontaktu z klientem i ciągłego odbierania telefonów. Jest to dla niego zatem szansa, aby nieco odpocząć i zregenerować siły, a jednocześnie podnosi to efektowność prowadzonych działań. Telefony komórkowe z uwagi na swą mobilność sprawiają, że te granice się zacierają, a zatem wydajność pracy nie stoi na wysokim poziomie, jakiego byśmy oczekiwali. Co więcej, wynikiem tego mogą być też problemy osobiste naszych pracowników.