Twoja ulubiona marka aut to mazda? abonament i wynajem długoterminowy będą rozwiązaniem

Z reguły model samochodu o jakim marzymy znajduje się poza zasięgiem naszego budżetu, dlatego jedyne co nam pozostaje to rozglądanie się za używanymi egzemplarzami kilku bądź kilkunastoletnich pojazdów. To najtańsze wyjście, ale też najbardziej ryzykowne. Nigdy bowiem nie mamy pewności co do tego, czy wybrany przez nas samochód nie ma żadnych ukrytych wad, a wciąż zdarza się nawet, że sprzedawcy oszukują w kwestii przebiegu. Przekonuje nas to do tego, że jedynie w sytuacji, kiedy kupujemy zupełnie nowe auto będziemy bezpieczni, jednak i to ma swoje minusy.

kupno auta za gotówkę w salonie nie należy do najbardziej opłacalnych rozwiązań. Pojazd bardzo szybko traci na wartości, przez co trudno będzie odzyskać większą część zainwestowanych pieniędzy. Gdy naszym marzeniem jest chociażby Mercedes lub Mazda abonament i wynajem długoterminowy okażą się wyjściem, które pozwoli nam na ich pozyskanie niskim kosztem.

Co sprawia, że warto postawić na wynajem długoterminowy?

Ciężko wskazać tylko jedną zaletę, jaka przekonuje do najmu długoterminowego. Jest ich przynajmniej kilka, a pierwsza z nich to fakt, że możemy użytkować zupełnie nowy egzemplarz wymarzonego modelu samochodu i to przy dość niskim koszcie.

Wszystko z uwagi na fakt, że to firma finansująca pozostaje właścicielem pojazdu, a my jako klienci jedynie go użytkujemy. Opłacamy comiesięczny czynsz o określonej i stałej wysokości i możemy korzystać z auta na określonych zasadach. Co bardzo ważne, odpada nam spora część obowiązków, które naturalne są dla właściciela samochodu, a to np. ubezpieczenie, wymiana ogumienia i części eksploatacyjnych, przeglądy techniczne, czy też naprawa drobnych usterek. Pełen pakiet tych działań jest już zawarty w naszej comiesięcznej opłacie. Po naszej stronie znajduje się jedynie tankowanie auta, a także pilnowanie, aby nie przekroczyć ustalonego limitu kilometrów. Zwykle są one ustalane na poziomie 10-20 tysięcy kilometrów w skali roku.