Wybieramy telefon konferencyjny

Zagospodarowanie praktycznego biura to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, w szczególności, jeżeli chcemy wybrać praktyczny sprzęt. Na wyposażeniu do firmy nie warto nadmiernie oszczędzać, słabej jakości telefony, komputery czy drukarki, po kilku latach ulegną usterce, a nikomu nie uśmiecha się co roku wymieniać takich urządzeń na nowe. Jaki telefon sip wybrać?

Technologia Voice over Internet Protocol

VoIP to innowacyjna technologia cyfrowa, która daje możliwość wysyłania dźwięków przez Internet lub dzięki specjalnej sieci, która wykorzystuje protokół IP. Chociaż brzmi to dość skomplikowanie taki rodzaj telefonii jest dość prosty zarówno w obsłudze, jak i w zarządzaniu. Na czym polega system VoIP? Bezpośrednio rzecz ujmując jest to nowa forma technologii VoIP, która jest praktyczna i pozwala mocno obniżyć koszty połączeń tych krajowych, jak i międzynarodowych. Na taką opcję zazwyczaj decydują się przedsiębiorcy, którzy kontaktują się z klientami czy kontrahentami zagranicznymi, tak więc systematycznie dzwonią za granicę. Myśląc o wdrożeniu w przedsiębiorstwie takiej technologii, nie trzeba martwić się o zmianę okablowania, gdyż telefony sip działają prosto, tak samo jak zwykłe łącza internetowe. Oprócz tego instalacja jest bezproblemowa i można wykonać ją bez pomocy specjalistów. Połączenia można odbierać także z telefonu IP, standardowego aparatu wyposażonego w bramkę VoIP lub z komputera, w zależności od tego, jakie mamy preferencje i oczekiwania.

Czy warto założyć telefonię IP?

Telefon sip VoIP to dobre rozwiązanie dla każdego, kto prowadzi firmę, komu zależy na skutecznej pracy oraz małych kosztach utrzymania firmy. Jakie są ważne zalety takiej telefonii? Warto podkreślić niskie koszty połączeń zagranicznych, po drugie integrację sieci telefonicznej i komputerowej. W tej sytuacji można liczyć na połączenia za darmo w ramach jednej sieci, instalacja i obsługa są proste. Abonament w porównaniu do telefonami standardowymi jest dużo niższy. Mimo, że każde rozwiązanie ma zalety, to trzeba uwzględnić również wady. Do negatywnych cech można zaliczyć to, że połączenie zależy od jakości i prędkości Internetu, ze względu na to jeżeli zasięg będzie słaby, wówczas jakość połączenia czy wideorozmowy będą pozostawiały dużo do życzenia. Taka technologia VoIP jest coraz popularniejsza i sporo wskazuje na to, że za jakiś czas kompletnie wyprze standardowe sieci telekomunikacyjne. Każda osoba prowadząca własną firmę pragnie aby zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu i nie jest to nic nienormalnego. Oferta telefonii IP jest ciekawa i być może warto rozważyć takie rozwiązanie.

Telefon jest sprzętem niezbędnym w każdej firmie, od niego zależy jakość pracy oraz szybkość przepływu informacji w firmie. Technologia SIP może w tym pomóc, poza tym do wyboru jest bardzo dużo modeli telefonów, które można dobrać do swoich potrzeb.